Культура

В Саврань з нагоди святкування Дня Європи приїхала «королева Великобританії»

Масштабний парад країн «Вишиванковий світ», який плавно переріс у святковий концерт, відбувся в Савранському районі з нагоди святкування Дня Європи в п’ятницю, 18 травня. Святкування вдалося організаторам на славу — делегація кожного села гідно представила обрану країну. На стадіоні біля школи глядачі бачили і танці, і співи, і навіть королівську родину в кабріолеті.

Делегація села Слюсарево Савранського району влаштувала костюмований перформанс, головними героями якого стали королева Єлизавета ІІ, принц Гаррі та Меган Маркл.

На параді країн перемогу отримала команда із Слюсарево, делегати були нагороджені призом у вигляді поїздки на «Мегамарш в вишиванках», який відбувався наступного дня в Одесі.

День Європи в Україні офіційно відзначають кожної третьої суботи травня, починаючи з 2003 року. В Євросоюзі цей день відзначають 9 травня — в день підписання Декларації Шумана (офіційний документ, мета якого — створення нової форми організації держав у Європі, у вигляді «наднаціональної спільноти», яку нині ми знаємо як Європейський Союз).

Варто зазначити, що Україна — єдина в світі держава, за інформацією «Вікіпедії», яка не належить до країн Євросоюзу, але святкує День Європи на державному рівні.