Вибори

За 2 роки Любашівська ОТГ втратила субвенцій на 40 млн гривень

29 квітня відбудуться перші вибори до новоствореної Любашівської об”єднаної громади. До неї, окрім селища Любашівка, увійдуть 3 сільські ради: Іванівська, Сергіївська та Агафіївська. Всього нова громада об”єднає близько 11 тисяч чоловік. Передвиборча агітація вже активно стартувала, своїх кандидатів на голову ОТГ і депутатів новоствореної громади виставили кілька політичних сил.

Як розповів чинний голова Любашівської селищної ради Геннадій Павлов, створення громади він особисто ініціював ще з 2016 року, розуміючи всі можливості громади як потужної одиниці нового адміністративного устрою. На жаль, з різних причин, реформа з децентралізації в Любашівщині затяглася, – за цей час, стверджує Геннадій Павлов, громада втратила 40 млн гривень субвенцій. Це кошти, які мали б піти на суттєвий розвиток, будівництво та капітальні ремонти об”єктів.

Між тим, у Любашівській ОТГ активно впроваджується сімейна медицина. Місцева районна лікарня стане підрозділом Балтського госпітального округу. Як запевнив голова селища, ніхто з медиків не втратить робоче місце. Більше того, за останній рік для вдосконалення і якості надання медичних послуг виділені серйозні кошти.

“Під кінець минулого року ми виділили кошти для закупівлі сумок сімейного лікаря: там є все необхідне для надання першої медичної допомоги, проведення аналізів. З бюджету селища виділені кошти у сумі 950 тисяч гривень для закупівлі лапароскопічної стійки, інструментів для надання невідкладної допомоги у ЦРЛ. Також на 200 тисяч гривень купили неохідне обладнання для операційної в хірургічне відділення, це на умовах співфінансування з бюджету селищної ради, районної і обласної. Також 200 тисяч виділено на закупівлю апаратури в Любашівський будинок культури, ще 200 тисяч – на ремонт і благоустрій місевої бібліотеки, так як вони будуть на балансі нової громади”,- відзначив Геннадій Павлов.

Усі бюджетні запити, підкреслив голова, ретельно розглядаються на бюджетних комісіях, за наявності коштів тут намагаються задовільнити всі потреби.

Автор – Оксана Піднебесна